Wilt u meer informatie?
Bel 033 - 496 52 00
of mail naar info@bmc.nl
Klik hier voor het contactformulier

Een jubileum, een afscheid nemende voorzitter en het bezoek van een prinses. Het voorjaarscongres 2009 van Divosa, de vereniging van gemeentelijke managers op het terrein van werk, inkomen en sociale vraagstukken, leverde een aantal markante momenten op. Het motto, ‘Van betekenis’, dat aan het congres verbonden was, gold dan ook zeker voor de drukbezochte driedaagse bijeenkomst in het Beatrixtheater te Utrecht.
Divosa bestaat vijfenzeventig jaar. In het oprichtingsjaar 1934 werd heel wat hardvochtiger over de armen gedacht dan in 2009. Daaraan herinnerde Tof Thissen, de voorzitter die afscheid nam, in zijn toespraak. In 1934 werden armen als zielig of gevaarlijk gezien. Na de Tweede Wereldoorlog golden zij als asociaal. “Mensbeelden blijken in onze geschiedenis zeer bepalend te zijn voor de oplossingen die gekozen worden,” aldus Thissen. Volgens hem denken politici dat hun beleid de oplossing voor alles en iedereen is. “Maar mensen die bij ons aankloppen en aanklopten hebben het vaak allemaal nodig: èn de koopkracht van de jaren 70/80 èn de speciale banen van de jaren 90 èn de arbeidsbemiddeling van nu èn de bemoeizorg van de jaren 50/60 en soms zelfs de verwijzing naar de eigen verantwoordelijkheid van de jaren 30 en nu.”
Prinses Máxima bracht een bezoek aan het congres. Zij woonde een aantal lezingen bij en nam een kijkje op de informatiemarkt.
BMC trad niet alleen als hoofdsponsor van het congres op, maar had ook een actief aandeel in het programma. Oud-minister Willem Vermeend en partner bij BMC, sprak tijdens het mini-symposium ‘Arbeidsmarkt en crisis’ over de voortrekkersrol die gemeenten kunnen spelen om de economische crisis het hoofd te bieden. Volgens Vermeend kunnen gemeenten daadwerkelijk optreden als bruggenbouwers, maar dan moeten ze bereid zijn initiatieven te nemen en open staan voor innovatieve ideeën. In het kader van het mini-symposium werd een paneldiscussie gehouden waaraan Marco Wilke, directeur Sociale Zekerheid bij BMC, deelnam. Wilke verdedigde zijn opvatting dat sociale diensten tijdens de economische crisis bij hun kerntaak moeten blijven.

In de stand van BMC konden deelnemers aan het congres zich laten informeren over de BMC Impact-analyse Werk en Inkomen. Deze analyse is speciaal ontwikkeld om gemeenten te ondersteunen bij de beantwoording van de vraag welke maatregelen zij kunnen nemen om de effecten van de economische crisis zo gering mogelijk te laten zijn.
Het ondertekenen van een samenwerkingsovereenkomst met SGBO/BMC was één van de laatste officiële handelingen die Tof Thissen als voorzitter van Divosa uitvoerde. De samenwerking behelst benchmarks in het kader van sociaal zekerheidsbeleid. SGBO/BMC en Divosa hebben een rijke ervaring op het gebied van benchmarking.
Wilt u meer informatie?
Bel 033 - 496 52 00
of mail naar info@bmc.nl
Klik hier voor het contactformulier